Mersin’de projeler yarışacak

Mersin’de projeler yarışacak

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, Ar-Ge düşüncesi ya da projesine sahip öğrencilerin ve araştırmacıların ilgili sanayi kuruluş temsilcileri ile bir araya gelmesini hedefleyen ve "Projeleriniz Yatırımcıyla Buluşsun, Hayat Bulsun" sloganıyla yola çıkan Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin 11’incisi yapılıyor.
Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği, 14-15 Kasım 2018 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. Etkinliğinin koordinatörü ve Mersin Üniversite Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bahadır Sayıncı, etkinliğin hem katılımcılar hem de üniversite için önemli olduğunu belirterek, "Üniversite, araştırma kuruluşları ve sanayi üçgeninde Ar-Ge kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesini hedeflediğimiz bu etkinlik, üniversitemiz adına çok önemli ve gurur verici bir proje. Toplamda 34 adet projenin katılımı ile etkinliğimiz gerçekleşecek. Bu 34 proje, 10 üyemiz tarafından inovasyon, girişimcilik ve uygulanabilirlik kriterleri kapsamında şeffaf bir şekilde değerlendirilecek" dedi.

13 İLDEN KATILIM
Etkinliğe farklı şehirlerden ve çok yönlü projelerin katılım sağlayacağını ifade eden Sayıncı, "İstanbul, Ankara, Antalya, Kilis, Düzce, Çorum, Niğde ve Hatay başta olmak üzere etkinliğimize Mersin dışından 13 farklı ilden katılımlar olacak. Sağlık, Fen ve Mühendislik bilimlerinin ağırlıklı olduğu çok yönlü projeler etkinliğimizde değerlendirilecek ve ilk üçe girmeye hak kazanan projelere patent desteği ile girişimcilik merkezinde bir masa tahsisi sağlanacak. Bu bağlamda, etkinliğimizin üniversitemize, şehrimize, sanayimize ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
Ar-Ge Proje Pazarı’nda dereceye giren projelere ödülleri 15 Kasım Perşembe günü saat 14.30’da Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle verilecek.